Coś sobie lata "po moim niebie" 😉
Latest wildlife posts
#bogatka #ptaki W tym roku miałam w ogrodzie dwa lęgi bogatek, pierwszy na słupie przed oknem łazienki ( to relacjonowałam) a drugi w budce na magnolii od strony tarasu (a tego się dopatrzyłam dopiero, jak już niezły hałas robiły i na drugi, czy trzeci dzień wyleciały. Myślałam cały czas, że to odgłosy z karmnika, a okazało się, że z pobliskiej budki 😀.
Był piękny dzień, okno tarasowe otwarte na oścież, jem sobie śniadanko w salonie, w tle odgłosy ptaszków w drzewach i karmniku, a tu nagle coś mi pisnęło „za uchem”. Zerwałam się na równe nogi, patrzę, a tu mi bogatkowe maleństwo siedzi w salonie. Spokojnie, delikatnie „wyprosiłam” małego gościa na trawnik i czekałam dosyć długo, aż upomnieli się o niego rodzice, a chyba to było ostatnie bogatkowe dziecko, bo zrobiło się nagle cichutko w ogrodzie, nawet miałam obawy, czy po niego wrócą, ale w końcu go rodzice przywołali i gdzieś już cała gromadka zniknęła 🤗 .
Show more
Był piękny dzień, okno tarasowe otwarte na oścież, jem sobie śniadanko w salonie, w tle odgłosy ptaszków w drzewach i karmniku, a tu nagle coś mi pisnęło „za uchem”. Zerwałam się na równe nogi, patrzę, a tu mi bogatkowe maleństwo siedzi w salonie. Spokojnie, delikatnie „wyprosiłam” małego gościa na trawnik i czekałam dosyć długo, aż upomnieli się o niego rodzice, a chyba to było ostatnie bogatkowe dziecko, bo zrobiło się nagle cichutko w ogrodzie, nawet miałam obawy, czy po niego wrócą, ale w końcu go rodzice przywołali i gdzieś już cała gromadka zniknęła 🤗 .
Pokrzywnica dzisiaj popołudniowo, zajrzała dwukrotnie. I nie omieszkała zerknąć, co tam dobrego dają w tej wielkiej misie do jedzenia. Ale jeszcze brakuje jej odwagi, aby do karmnika wskoczyć😉. Może z kolejnymi wizytami wreszcie się ośmieli.
Pokrzywnica 17:26:47 /18:03:38
#płochacz_pokrzywnica
Pokrzywnica 17:26:47 /18:03:38
#płochacz_pokrzywnica
Każda wizyta strzyżyka to radość dla oczu😊
strzyżyk 07:08:32 (czasówka od [user=106]Iwona228[/user] )
#strzyżyk
strzyżyk 07:08:32 (czasówka od [user=106]Iwona228[/user] )
#strzyżyk
2/10/2024 stado szpaków obsiadły świerk na wizji w Ptasim Zaciszu, prawda że ich sporo? Tym bardziej że kamera objęła tylko szczyt drzewa 😃😃