Neueste Wildtier-Beiträge
#pokrzywnica
Udało mi się dzisiaj dostrzec dwie pokrzywnice...
Jak mówią... od przybytku głowa nie boli :grinning-face-with-sweat:
Udało mi się dzisiaj dostrzec dwie pokrzywnice...
Jak mówią... od przybytku głowa nie boli :grinning-face-with-sweat:
#szpak
Mistrzowie "cyrklowania" stanęli do zawodów. Zgadnijcie, który z nich ma lepszy wynik w rozwarciu dzioba... :grinning-face-with-sweat:
Otóż ułatwię sprawę - mamy tu sprawiedliwy remis. Zmierzyłam to cyrklem :face-with-tears-of-joy:
Mistrzowie "cyrklowania" stanęli do zawodów. Zgadnijcie, który z nich ma lepszy wynik w rozwarciu dzioba... :grinning-face-with-sweat:
Otóż ułatwię sprawę - mamy tu sprawiedliwy remis. Zmierzyłam to cyrklem :face-with-tears-of-joy:
#wiewiórka
Można rzec, że kita jest perfekcyjnie uczesana :ok-hand:
Pani dzięciołowa powinna brać przykład z wiewiórki :grinning-face-with-sweat:
Można rzec, że kita jest perfekcyjnie uczesana :ok-hand:
Pani dzięciołowa powinna brać przykład z wiewiórki :grinning-face-with-sweat:
#bóbr
Dzisiaj rano w Krakowie po ulicy Krakowskiej spacerował bóbr.
Został "zabezpieczony" przez Straż Miejską, która na swoim profilu facebookowym skomentowała tę wizytę takim oto wierszykiem:
"Panie Bobrze!
Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!
Tupać, łazić, hałasować,
zamiast żerdzie ,,konsumować"
(Źródło: facebook.com/Straż Miejska Miasta Krakowa)
Show more
Dzisiaj rano w Krakowie po ulicy Krakowskiej spacerował bóbr.
Został "zabezpieczony" przez Straż Miejską, która na swoim profilu facebookowym skomentowała tę wizytę takim oto wierszykiem:
"Panie Bobrze!
Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!
Tupać, łazić, hałasować,
zamiast żerdzie ,,konsumować"
(Źródło: facebook.com/Straż Miejska Miasta Krakowa)
Lasy Państwowe
Historia o małym kocie, który myślał, że jedzie na wakacje, a został wyrzucony przez właścicieli ....
Przestraszony, zagoniony przez psy, całą noc spędził na drzewie, dopóki nie zdjęli go leśnicy z Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Lasy Państwowe.
Kociaka przyniesiono do nadleśnictwa i tak znalazł dom w 10 min! Przygarnęła go nasza leśniczka Julita o złotym sercu
Kofik, bo tak został ochrzczony, jest bohaterem historii z happy endem.
Ale w czasie wakacji wiele domowych zwierzaków trafia do lasu
To straszne przykre i oby takich sytuacji było jak najmniej!!
Za swoje zwierzęta jesteśmy odpowiedzialni! kochają nas bezgranicznie i jeśli nie mogą z Wami jechać na wakacje, znajdźcie tymczasową opiekę dla nich na czas wyjazdu, są nawet dla nich specjalne hotele. Serio!
Tymczasem za Kofika trzymamy kciuki, ale przede wszystkim dziękujemy Wam ekipo z Czarnej za Waszą postawę, a Tobie Julito w szczególności
Mruczenie leżącego kota leżącego na biurku było słychać w całym biurze
A jak wyglądają Wasi pupile, kiedy śpia?
#happyend #cozahistoria #mniejsiBracia #zaopiekujsięmną
Show more
Historia o małym kocie, który myślał, że jedzie na wakacje, a został wyrzucony przez właścicieli ....
Przestraszony, zagoniony przez psy, całą noc spędził na drzewie, dopóki nie zdjęli go leśnicy z Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Lasy Państwowe.
Kociaka przyniesiono do nadleśnictwa i tak znalazł dom w 10 min! Przygarnęła go nasza leśniczka Julita o złotym sercu
Kofik, bo tak został ochrzczony, jest bohaterem historii z happy endem.
Ale w czasie wakacji wiele domowych zwierzaków trafia do lasu
To straszne przykre i oby takich sytuacji było jak najmniej!!
Za swoje zwierzęta jesteśmy odpowiedzialni! kochają nas bezgranicznie i jeśli nie mogą z Wami jechać na wakacje, znajdźcie tymczasową opiekę dla nich na czas wyjazdu, są nawet dla nich specjalne hotele. Serio!
Tymczasem za Kofika trzymamy kciuki, ale przede wszystkim dziękujemy Wam ekipo z Czarnej za Waszą postawę, a Tobie Julito w szczególności
Mruczenie leżącego kota leżącego na biurku było słychać w całym biurze
A jak wyglądają Wasi pupile, kiedy śpia?
#happyend #cozahistoria #mniejsiBracia #zaopiekujsięmną
Nadleśnictwo Nowa Sól, Lasy Państwowe
Kącik entomologiczny cz. II
Na początku kwietnia w lasach liściastych i mieszanych, brzezinach bagiennych, czy zagajnikach brzozowych możemy spotkać nasierszycę różnobarwną (Endromis versicolora). Jest to jedyny gatunek z rodziny nasierszycowatych występujący w Palearktyce.
Samiczki tego gatunku lęgną się rano i siedzą nisko na pniu drzewa. Jeżeli o poranku szczęście Nam nie dopisze, możemy spróbować swoich sił ponownie przed południem, próbując wypatrzyć ich na końcach cienkich brzozowych gałązek. Gdy znajdziemy taką samicę możemy dzięki niej zwabić samce.
Samicę motyla należałoby umieścić w pudełku przykrytym gazą, a po pewnym czasie zauważymy jak samczyki reagują na feromony płciowe i podążają w ich kierunku. Odbieranie tych chemicznych informacji jest możliwe dzięki grzebykowatym czułkom. Ciekawostka: nasierszyca występuje w jednym pokoleniu do maja. Motyle tego gatunku nie pobierają pokarmu i żyją krótko.
spreparowany samczyk nasierszycy różnobarwnej
Autor: Damian Bruder
Show more
Kącik entomologiczny cz. II
Na początku kwietnia w lasach liściastych i mieszanych, brzezinach bagiennych, czy zagajnikach brzozowych możemy spotkać nasierszycę różnobarwną (Endromis versicolora). Jest to jedyny gatunek z rodziny nasierszycowatych występujący w Palearktyce.
Samiczki tego gatunku lęgną się rano i siedzą nisko na pniu drzewa. Jeżeli o poranku szczęście Nam nie dopisze, możemy spróbować swoich sił ponownie przed południem, próbując wypatrzyć ich na końcach cienkich brzozowych gałązek. Gdy znajdziemy taką samicę możemy dzięki niej zwabić samce.
Samicę motyla należałoby umieścić w pudełku przykrytym gazą, a po pewnym czasie zauważymy jak samczyki reagują na feromony płciowe i podążają w ich kierunku. Odbieranie tych chemicznych informacji jest możliwe dzięki grzebykowatym czułkom. Ciekawostka: nasierszyca występuje w jednym pokoleniu do maja. Motyle tego gatunku nie pobierają pokarmu i żyją krótko.
spreparowany samczyk nasierszycy różnobarwnej
Autor: Damian Bruder
#rybołów
11.04. Urządzania gniazda ciąg dalszy...
Łotewka: "Co tam targasz, kochanie"
Napi: " No niestety, nie jest to rybka na drugie śniadanie"
11.04. Urządzania gniazda ciąg dalszy...
Łotewka: "Co tam targasz, kochanie"
Napi: " No niestety, nie jest to rybka na drugie śniadanie"