Oj, przydałby się tu ornitolog do oznaczenia tego dzisiejszego gościa w kaskadzie. Pierwszy raz widziałam w Zakątku takiego ptaszka i mam z nim niezłą zagwozdkę😅 Prawie dwie godziny spędziłam, na zrobieniu i przejrzeniu screenów. Wydobyłam z nich najlepszą jakość, jaką tylko się dało. Ale cóż, screen to nie zdjęcie, jakość marna, bo w kaskada słabo oświetlona i oddalona od kamerki. A ptaszek mały i w dodatku bardzo ruchliwy😅 Przewertowałam wszystkie dostępne mi źródła, aby oznaczyć tego gościa. Wygląd, sylwetka, zachowanie wskazywały na bardzo rzadko pokazującego się w Polsce ptaszka, który pojawia się w okresie migracyjnym w okresie od września do listopada. Gdyby ten mały gość okazał się nim, byłaby to nie lada sensacja! Ale oczywiście, ja żadnej pewności nie mam, więc proszę o pomoc! Może ktoś pomoże oznaczyć tego niecodziennego gościa?
Ptak w kaskadzie pojawiał się od 10:25:47 do 10:27. Wcześniej był również przez chwilkę na drzewie iglastym (na wprost karmnika), po chwili sfrunął i przelot koło słupka w kierunku kaskady ( czasówka od [user=106]Iwona228[/user] godz. 09:25:47).
Zagadka została wyjaśniona dzięki pomocy lepszych niż ja znawców 😊. Po cichu liczyłam na egzotycznego ptaszka, przeszła mi przez myśl świstunka złotawa. Ten ptak w zachowaniu i wyglądzie bardzo przypomina właśnie zniczka:) Warto obejrzeć jak ten ptaszek wygląda, tutaj link do galerii
http://www.clanga.com/index.php/gallery/show_by_birdname/Ptaki%20rzadkie%20i%20nieliczne/%B6wistunka+z%B3otawa
U nas dzisiaj natomiast pozał się dawno niewidziany gość - zniczek😅 Dziękuję za pomoc w oznaczeniu zniczka ( najprawdobodobniej samicy lub młodego) Markowi i [user=106]Iwona228[/user] :)
#zniczek #zniczek_samiczka