We use cookies and similar technologies to keep Wildlife Pulse secure and working properly, and — with your consent — to remember preferences such as display theme. Essential cookies run without consent. Learn more in our Cookie Policy.
Cookie settings
Choose which cookie and storage categories you allow. Essential cookies are required for the service and cannot be disabled.
Necessary
Always on
Login session, CSRF protection, security, and remembered interface language.
Preferences
Remember display theme (light/dark) in your browser.
Analytics
Visit statistics and usage measurement (Google Analytics), only with your consent.
🌹W Dniu Imienin Naszym Bożenom🌹 @bozena-isiaBozena Isia@bozena-isia26 following26 followers563 postsView profile 💕@bozena-kurowskaBożena Kurowska@bozena-kurowska28 following29 followers1 091 postsView profile 💕
przesyłamy wiązankę najpiękniejszych życzeń:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności 🤗💕🌹
Z uwagi na niską częstotliwość dźwięku, najlepiej słychać na głośniku z dobrym basem 😁 ale przykładając ucho do telefonu, też można pana bąka rozpoznać 💪
Nagrane dyktafonem "małpujące" szpaki 🙈🤣
Tu akurat wołanie przepiórki, jak się domyślam, bo przypomina mi to narastające "ła ła.. ŁA ŁA!" poprzedzające charakterystyczne dla przepiórek "pipipit pipipit" 😅
Natomiast druga część audio to prawdopodobnie jakaś symfonia Beethovena zasłyszana gdzieś na zimowisku, no i stąd te popisy wokalne jednego ze szpaków 😆
Chociaż w sumie.. niekoniecznie.
Ostatnio przejeżdżał koło mojego domu ciągnik, któremu wszystko kwiczało w taki dość melodyjny sposób 🙈 także geneza zasłyszanej przez szpaka kompozycji do dziś nie jest mi znana, a nagrań tej samej melodii mam na telefonie kilka - i wszystkie wyłapane w ciągu jednego poranka! Oj, gdyby tylko zwierzęta potrafiły mówić.. to od razu bym tego muzykanta zaczepiła i zapytała, gdzie i od kogo nauczył się tak pięknie śpiewać... no i czy mogę liczyć na jakiś autograf 😁
On a walk (No.2) /散歩にて(その2)
I was able to see various other birds, so I realized that spring is getting near. The Goldcrest, which I haven't seen for a long time, was far away in soft focus among the branches... 😂
その他にも、いろいろな鳥たちと会えて、春が近づいているのを実感。久し振りのキクイタダキが、枝の中のソフトフォーカスで遠い~😂 #mysikrólik#goldcrest#dzięcioł_zielony#green_woodpecker#bogatka#great_tit#modraszka#blue_tit
On a walk (No.1) /散歩にて(その1)
The weather was still not so good, but in the park I often take a walk, I found here and there Robins singing in beautiful voice🤩 There may have been a baby boom last year😅
お天気は相変わらず今ひとつですが、よく行く公園では、あちこちにヨーロッパコマドリがいて美声を響かせていました🤩昨年はベビーブームだったのかもしれません😅 #rudzik#robin