We use cookies and similar technologies to keep Wildlife Pulse secure and working properly, and — with your consent — to remember preferences such as display theme. Essential cookies run without consent. Learn more in our Cookie Policy.
Cookie settings
Choose which cookie and storage categories you allow. Essential cookies are required for the service and cannot be disabled.
Necessary
Always on
Login session, CSRF protection, security, and remembered interface language.
Preferences
Remember display theme (light/dark) in your browser.
Analytics
Visit statistics and usage measurement (Google Analytics), only with your consent.
Mama Sikorka pieczolowicie zbiera material do gniazdka, w tle Tata Sikorek.
Jakis czas temu zauwazylam, ze ptaszki zaczely rozbierac daszek tory wyscielany byl mchem, tak wiec przy kolejnej wizycie w lesie nazbieralam swiezego mchu, porostow i kawalkow owczej welny i przyczepilam do daszku. Nie trzeba bylo dlugo czekac na chetnych :D https://www.youtube.com/watch?v=CD5v95EAcG4
To nie przejażdżka na grzbiecie jelonka😅Sikora bogatka albo potraktowała tę wizytę na jelonku jako możliwość zebrania trochę sierści do gniazda, lub znalazła coś tam do zjedzenia.😄Jelonek nawet nie poczuł, że ma na sobie takiego gościa:)
Czasówka z czatu od [user=53]Bożena Kurowska[/user] godz. 13.41 / 24.04.2024 #sikora_bogatka#jeleń#jelonek
Leosia znaleziona została późnym wieczorem w Leoncinie. Z krzewów dochodziło głośne wołanie o pomoc. Leosia wzywała mamę, ale niestety nadaremnie. Nadchodziła wyjątkowo zimna noc, więc znalazcy zdecydowali się na zabranie maleńkiej kuny. Chwilę po przyjęciu okazało się, że Leosia - biorąc pod uwagę okoliczności - jest w całkiem niezłej kondycji. Nie była bardzo wychłodzona, tylko, co zrozumiałe, mocno wystraszona i bardzo, bardzo głodna.
Po kilkudziesięciu godzinach nabrała pewności siebie, apetyt ma nadal imponujący.
Gratulacje dla wszystkich, którzy po łapce rozpoznali zwierzę w poprzednim poście.
KRS naszej fundacji do przekazania 1,5% 0000462339
Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe
3 godz.
·
Kilka ostatnich nocy przyniosło ze sobą wiosenne przymrozki – zmorę każdego sadownika, posiadacza kwiatów i warzywnych ogródków 🍎🌺🌳
Nam przymrozki również spędzają sen z powiek – i to dosłownie 😴 – ponieważ nocą, gdy temperatura zaczyna spadać, na szkółce leśnej należy uruchomić zraszacze 💦 Osiadająca na drzewkach woda tworzy lodową pokrywę, która zabezpiecza sadzonki przed zamarznięciem w temp. poniżej zera ❄️ Najbardziej narażone są najmłodsze drzewka, zwłaszcza dęby i świerki 🌱🌱 Zależy nam, by na szkółce przetrwało jak najwięcej sadzonek, dlatego uważnie przyglądamy się pogodzie 🧐
Podczas wczorajszego przymrozku zamarznięta woda na drzewkach wyglądała szczególnie efektownie. Niektóre sadzonki w całości pokryte były lodem niczym zatopione w szkle. Natura tworzy najpiękniejsze ozdoby ❄️🌲😍
A czy Wy macie sposoby na walkę z wiosennymi przymrozkami?
🌱❄️
Fot. Patrycja Różańska
To jest mój najstarszy screen z Zakątka. Niby tak niedawno...
Zakątek bardzo się zmienił, na szczęście goście są dalej ci sami :)
Wtedy Zakątek oglądało kilkanaście osób,a ja nie mogłem się oderwać od Zakątka, a teraz jestem zbyt rzadko :/