We use cookies and similar technologies to keep Wildlife Pulse secure and working properly, and — with your consent — to remember preferences such as display theme. Essential cookies run without consent. Learn more in our Cookie Policy.
Cookie settings
Choose which cookie and storage categories you allow. Essential cookies are required for the service and cannot be disabled.
Necessary
Always on
Login session, CSRF protection, security, and remembered interface language.
Preferences
Remember display theme (light/dark) in your browser.
Analytics
Visit statistics and usage measurement (Google Analytics), only with your consent.
#ptaki#żołna Jeszcze jedno piekne i zaskakujące wspomnienie z 15 maja 2022 r. wracając ze spaceru natknęlismy sie na pięknie kolorowego ptaszka, który okazał się żołną. Wiecej jej juz nie widziałam, ale spotkanie zrobiło na mnie wrażenie 🤩🤩🤩
#ssaki#kuna Spotkanie w czasie porannego spaceru z 21 lipca 2021 r. , naprowadził mnie na nią ostrzegawczy głos gąsiorka, który pewnie miał w poblizu swoja rodzinkę i bał sie o nia. Zainteresowałam się, co go tak niepokoi, próbowałam go dojrzeć, a w zamian dojrzałam maleństwo przytulone do drzewa. To było niesamowite spotkanie, nie zapomnę nigdy tego widoku.
Ten drugi raz, ze zdjęciami na czacie to było przelotem w innej części pól na popołudniowym spacerze. W tym samym miejscu smignął mi kiedyś mały lisek.
Od moich szpaczków dwie wiadomości, jedna zła😪, a druga dobra😍. Zła taka, że w jednej budce lęg się nie udał. Samica wysiadywała sześć jajeczek i pewnego dnia nie wróciła do budki na noc. Nie pojawiła się więcej. Nie wiem co się jej stało. Samiec 2-3 dni opiekował jajeczka, potem chyba je zagrzebał w wyściółce gniazda. Teraz budkę ogarnia nowa lokatorka lub sąsiadka z innych budek, zobaczymy. Poniżej pierwszy filmik... W drugiej budce lęg przebiegł dobrze. Z sześciu jajeczek wylęgło się pięć szkrabów😁 i rosną jak na drożdżach, tylko pewnie trochę marzną nocami. Poniżej drugi filmik...