Latest wildlife posts
06.06.2024 Smutne wieści z gniazda w Rościcach. Niestety nie przeżyło najmłodsze pisklę z trójki młodych rybołowów😔 Maluszek miał zaledwie 8 dni. Miejmy nadzieję, że pozostała dwójka Maluchów będzie dobrze rozwijała się i nie będziemy już świadkami przykrych zdarzeń w tym pięknym gnieździe.
#rybołów
Link do transmisji Orange i KOO: https://www.youtube.com/watch?v=gjC4HQta32A
Show more
#rybołów
Link do transmisji Orange i KOO: https://www.youtube.com/watch?v=gjC4HQta32A
Wczoraj wieczorem [user=2]Licja[/user] wypatrzyła w karmniku młodego dzięcioła, który najprawdopodobnie jest potomkiem mieszanej pary: dzięcioła dużego i dzięcioła białoszyjego. Licja udostępniła też link do artykułu o hybrydyzacji tych dwóch gatunków dzięciołów, który zamieszczam w poście. Warto zapoznać się z tym tekstem.
https://otop.org.pl/naszeprojekty/liczymy/hybrydy-dzieciolow-bialoszyich-i-duzych/
#dzięcioł_duży #dzięcioł_białoszyi #dzięcioł_mieszaniec #hybrydyzacja
Show more
https://otop.org.pl/naszeprojekty/liczymy/hybrydy-dzieciolow-bialoszyich-i-duzych/
#dzięcioł_duży #dzięcioł_białoszyi #dzięcioł_mieszaniec #hybrydyzacja
Środowe popołudnie to doskonały czas na botaniczną wycieczkę po Rabskiej Dolinie. Właśnie teraz kwitnie bardzo ciekawy i rzadki gatunek z rodziny selerowatych - żebrowiec górski (Pleurospermum austriacum).
W tym roku zakwitł w dolinie aż jeden osobnik, ale jest mnóstwo młodych. Jest to typowy gatunek monokarpiczny. Zakwita raz w życiu, wydaje nasiona po czym obumiera.
Fot. Marcin Scelina
Show more
W tym roku zakwitł w dolinie aż jeden osobnik, ale jest mnóstwo młodych. Jest to typowy gatunek monokarpiczny. Zakwita raz w życiu, wydaje nasiona po czym obumiera.
Fot. Marcin Scelina
Wędrując przez las warto zwracać uwagę na piękno detali - czerwcowe liście i owoce kaczeńców w górskiej olszynce bagiennej.
Fot. Marcin Scelina
#las #Bieszczady #flora #rośliny #kaczeniec #Caltha
Fot. Marcin Scelina
#las #Bieszczady #flora #rośliny #kaczeniec #Caltha
Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt
·
Dzień dobry wszystkim! Kolejny dzień rozpoczyna w komplecie siódemka Chotomiaczków. Jakimś cudem udało się jak dotąd utrzymać wszystkie jeżątka przy życiu. W chwili przyjęcia cały osierocony miot był w bardzo złym stanie, dlatego też jeszcze się nie cieszymy, ani nie przyzwyczajamy do myśli, że uda się uratować wszystkie. Walka trwa.
Nasza zbiórka przekroczyła 50% - jej koniec zaczął majaczyć gdzieś za horyzontem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się nas wesprzeć, a jest Was już ponad 1600 osób. Prosimy też o dalsze wsparcie i pomoc w ratowaniu małych dzikich ssaków:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlajezurkowa
Show more
·
Dzień dobry wszystkim! Kolejny dzień rozpoczyna w komplecie siódemka Chotomiaczków. Jakimś cudem udało się jak dotąd utrzymać wszystkie jeżątka przy życiu. W chwili przyjęcia cały osierocony miot był w bardzo złym stanie, dlatego też jeszcze się nie cieszymy, ani nie przyzwyczajamy do myśli, że uda się uratować wszystkie. Walka trwa.
Nasza zbiórka przekroczyła 50% - jej koniec zaczął majaczyć gdzieś za horyzontem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się nas wesprzeć, a jest Was już ponad 1600 osób. Prosimy też o dalsze wsparcie i pomoc w ratowaniu małych dzikich ssaków:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlajezurkowa